>

Nauka i wiedza

Klucz to wiedza

Wpisy z kategorii ‘Edukacja’

maj 16

Odebrać dobrą edukację Często słyszymy o czymś takim, jak odebranie porządnej edukacji. Zwykle takie sformułowanie kojarzymy z ludźmi raczej zamożnymi, których stać na to, ażeby posyłać swoje dzieci do najlepszych szkół, bardzo często prywatnych, za które trzeba płacić słone pieniądze. Mnie się wydaje, że takie rozumienie tych słów nie do końca pokrywa się z prawdą. Według mnie, odebrać dobrą edukację to przede wszystkim naprawdę solidnie przykładać się do nauki. Jeżeli komuś autentycznie zależy na tym, ażeby być człowiekiem naprawdę wykształconym, nie tylko na papierze, trzeba mnóstwo czasu poświęcać na naukę i nie ograniczać się jedynie do tego, co serwowane jest podczas lekcji w szkole. Owszem, odebranie dobrej edukacji bardzo często wiąże się z nauką w dobrych placówkach, aczkolwiek jeżeli ktoś jest w czymś dobry, dostanie się do każdej szkoły i dorzucą mu jeszcze do tego jakieś stypendium naukowe. Odebrać dobrą edukację to zazwyczaj mieć zrobionych kilka fakultetów i posiadać naprawdę szeroki zakres wiedzy.

16 maja 2015 | Kategoria: Edukacja
Tagi: , ,
kwi 26

Język jako sposób porozumiewania się Język, czym jest język? Po co służy nam język? Po co uczymy się co raz to nowszych terminów wzbogacających nasz język? Otóż, języka uczymy się w zasadzie wszędzie. Język to telewizja. Język to literatura. Język to koledzy. Język to szkoła. Język to radio. Wszędzie mamy do czynienia z językiem. Ale czy ktoś się kiedyś zastanawiał do czego nam służy ten język? Pewnie gdyby spytać ludzi na ulicy jakiś procent z nich odpowiedziałby na to pytanie. A język to przecież nic innego jak sposób porozumiewania się między sobą. Logiczne? Jasne, ponieważ pomyślmy wspólnie. Jeśli reporter widział coś ciekawego, wydarzyło się coś niesamowitego, co robi? Mówi, a więc używa języka po to, aby przekazać nam słuchaczom te wieści. A radiowiec? Puszcza nam muzykę, muzyka owszem może być bezsłowna, ale w większości przypadków ma jakieś słowa, czyli używa języka. Co robi reporter jak muzyka nie gra? Mówi, a więc znowu widzimy, że używa języka, żeby się porozumieć. W domu porozumiewamy się językiem opowiadając sobie co się wydarzyło.

26 kwietnia 2015 | Kategoria: Edukacja
Tagi: , ,
kwi 22

Aparat mowy W tak zwany aparat mowy wyposażony jest każdy z nas. Do aparatu mowy zaliczane są te narządy w naszym organizmie, które biorą udział w powstawaniu wydobywanych przez człowieka dźwięków – czyli po prostu ludzkiej mowy. Pamiętać należy w tym miejscu o tym, że w aparat mowy wyposażony jest nie tylko człowiek. Posiadają go również i zwierzęta, jednakże tylko człowiek posiada zdolność mówienia – naukowcy do dziś nie widzą, dlaczego tak właśnie się dzieje, dlaczego tylko u człowieka wykształciło się coś takiego jak mowa właśnie. Narządy tworzące ogólnie aparat mowy wchodzą w skład układu oddechowego. Jeżeli występują tutaj jakieś zaburzenia, jeżeli nie wszystkie te narządy działają poprawnie, wówczas i człowiek ma problemy z wyartykułowaniem się. mogą być one mniejsze lub większe, zdarzają się również przypadki, że ktoś z jakiś powodów nie mówi w ogóle. Gdybyśmy nie posiadali aparatu mowy, nie byłoby możliwym wypowiadanie swoich myśli na głos. Ułożenie poszczególnych narządów kształtuje nasz głos.

22 kwietnia 2015 | Kategoria: Edukacja
Tagi: , ,
kwi 22

Astrologia Dziedziną bardzo ściśle powiązaną z gwiazdami jest astrologia. My najczęściej – i słusznie poniekąd – kojarzymy ją z horoskopami, które czytamy w różnych gazetach albo na internetowych portalach. Horoskopy są dziełem ludzi, którzy astrologią zajmują się na co dzień. Konstruują je w głównej mierze na podstawie różnych układów gwiazd, ich konstelacji i ustawieniu względem księżyca oraz planet. Używając metamorfozy, można chyba o astrologach powiedzieć, że ludzie ci zajmują się przewidywaniem przyszłości z gwiazd i na podstawie tychże gwiezdnych układów potrafią określić cechy charakteryzujące poszczególne znaki zodiaku. Astrolog, mając do dyspozycji naszą datę urodzenia włącznie z godziną naszego przyjścia na świat, może na przykład wykonać nasz indywidualny horoskop. Do tego używa zazwyczaj mapy nieba, określających położenie gwiazd i planet w danych dniu i o konkretnej, podanej przez nas godzinie. Astrologia kocha gwiazdy, bez nich zresztą nie miałaby racji bytu, a my uwielbiamy astrologię.

22 kwietnia 2015 | Kategoria: Edukacja
Tagi: , ,
kwi 19

Opieka nad dziećmi Opieka oznacza zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom. Przedszkole to miejsce, które nie tylko uczy, ale także zapewnia opiekę pod nieobecność rodziców. Większość rodziców dość szybko decyduje się na tego typu placówkę, ponieważ nie ma czasu na samodzielne zajęcie się dzieckiem. Często powodem takiego stanu rzeczy jest praca czy tez choroba. Każdy rodzic oddający dziecko pod opiekę przedszkola ma pewność ze jest tam bezpieczny. Dziećmi najczęściej zajmują się dwie nauczycielki po to, aby każdemu poświęcić czas i zając się. Właściwie. Opieka nad dziećmi wyraża się również w leżakowaniu, czyli odpoczynku po obiedzie, ten rozdaj opieki dotyczy tylko najmłodszych dzieci. Nauczyciel musi zadbać, aby każde dziecko zasnęło i troszczy się o nie jak o swoje. Nauczyciela z dziećmi wiąże szczególna wieź, ponieważ spędza z nimi dużo czasu i są one dość nieporadne, dlatego też oprócz nauczania nauczyciel musi także pomoc im się ubrać a nawet niekiedy przewinąć. Opieką nad dziećmi opiera się na kilku aspektach a wiec nie tylko zorganizowanemu działaniu.

19 kwietnia 2015 | Kategoria: Edukacja
Tagi: , ,